Contact Leonay Golf Club ANYTIME, Or call us at the Pro-Shop on 02 4735 5205.

Ladies – Office Bearers

OFFICE BEARERS
YEAR PRESIDENT VICE PRES CAPTAIN VICE CAP SECRETARY TREASURER HANDICAPPER COMMITTEE NIA DEL VETS DEL
1979 T Hasler E Potts J Dukes D Ridge G Donnison B Unicomb E Braid J Savins
B Mudiman
A Massey
M Dixon
1980 G Donnison J Dukes D Ridge U Williams B Unicomb E Braid P Rosier
J Savins
A Massey
M Dixon
1981 L Gray E Braid D Ridge M Britten E Braid H Jackson P Rosier D Ludgate
J Knox
B Coleman
B Carter
1983 L.Gray J.Gatty D.Ridge B.Carter E.Braid J.Bangel P.Rosier S.Keogh D.Ridge A.Langshaw
P.Maguire
B.Davies
J.Keill
1984 E.Braid J.Gatty D.Ridge B.Carter E.Braid J.Bangel P.Rosier P.Maguire D.Ridge A.Massey
V.Marshall B.Davies
(assistant) J.Bright
V.Roffe
1985 G.Pearce J.Gatty D.Ridge S.Keogh E.Braid J.Bangel P.Rosier P.Maguire D.Ridge A.Massey
V.Roffe
A.Beynon
P.Alsford
1986 G.Pearce J.Gatty M.Dixon J.Savins E.Braid J.Bangel W.Meath P.Baker M.Dixon A.Massey
S.Keogh
J.Wonson
J.Youngman
1987 D.Ridge G.Pearce M.Dixon J.Savins E.Braid J.Bright A.Harris P.Baker M.Dixon A.Massey
V.Roffe P.Jones- jnrs
A.Massey
P.Karbe
1988 D.Ridge V.Roffe J.Gatty J.Savins E.Braid A.Hardy A.Harris P.Baker J.Gatty A.Massey
L.Cupples P.Jones- jnrs
A.Massey
P.Karbe
1989 J.Savins V.Roffe D.Ridge L.Bennett E.Braid A.Hardy L.Cupples C.Donkin L.Bennett A.Massey
L.Elworthy P.Jones- jnrs
P.Jones
W.McKean
1990 J.Savins V.Roffe D.Ridge L.Bennett E.Braid A.Hardy L.Cupples C.Donkin L.Bennett A.Massey
W.McKean W.Field-jnrs
M.Paine
J.Gatty
OFFICE BEARERS
YEAR PRESIDENT VICE PRES CAPTAIN VICE CAP SECRETARY TREASURER HANDICAPPER COMMITTEE NIA DEL VETS DEL
1991 W.McKean S.Wells D.Ridge L.Bennett E.Braid D.Fawcett L.Cupples C.Donkin L.Bennett J.Gatty
M.Paine W.Field-jnrs
E.DeVries
C.Maher
1992 J.Bright C.Maher W.McKean S.Wells E.Braid D.Ridge L.Cupples E.DeVries W.McKean J.Gatty
M.Paine
M.Dixon
A.Scheiler
1993 A.Hardy A.Scheiler W.McKean S.Wells E.Braid D.Ridge L.Cupples V.Roffe W.McKean J.Mitchell
M.Dixon
J.Brain
J.Preskett
1994 A.Hardy A.Scheiler W.McKean D.Moncrieff E.Braid D.Ridge L.Cupples J.Brain W.McKean J.Mitchell
J.Preskett
L.Shute
P.Karbe
1995 J.Preskett A.Scheiler D.Ridge-m D.Moncrieff -m E.Braid F.Woodgate-m A.Harris -m L.Shute D.Ridge F.Woodgate
P.Karbe
G.Lenon
M.O’Reilly-m
1996 J.Preskett J.Brain -m D.Ridge-m D.Moncrieff -m E.Braid K.Fraser A.Harris -m L.Shute D.Ridge F.Woodgate
P.Karbe
G.Lenon
V.Roffe -m
1997 F.Woodgate G.Lenon D.Ridge-m V.Roffe -m E.Braid -m L.Haines C.Chitty -m L.Bennett D.Ridge F.Woodgate
C.Hansen
C.Maher -m
D.Young
1998 F.Woodgate G.Lenon D.Ridge-m V.Roffe -m E.Braid -m L.Haines C.Chitty -m C.Maher -m D.Ridge F.Woodgate
D.Young
C.Hansen
E.Millington
m – denotes match committee
OFFICE BEARERS
YEAR PRESIDENT VICE PRES CAPTAIN VICE CAP SECRETARY TREASURER HANDICAPPER COMMITTEE NIA DEL VETS DEL
1999 F.Woodgate G.Lenon D.Ridge-m V.Roffe -m E.Braid L.Haines C.Chitty -m C.Maher -m D.Ridge F.Woodgate
D.Young -m
C.Hansen
E.Millington
2000 G.Lenon A.Scheiler L.Cupples -m V.Roffe -m E.Braid L.Shute -m C.Chitty -m D.Young -m L.Cupples F.Woodgate
R.Stasiuk
C.Hansen
LIFE MEMBERS- D.RIDGE, E.BRAID G.Burns
2001 G.Lenon A.Scheiler L.Cupples -m D.Young -m E.Braid L.Shute -m S.Buckley -m R.Stasiuk L.Cupples F.Woodgate
C.Hansen
G.Burns -m
V.Roffe
2002 G.Lenon A.Scheiler L.Cupples -m E.Wootton -m D.Young -m L.Shute -m S.Buckley C.Fitzpatrick-m D.Young F.Woodgate
R.Ferris
2003 A.Scheiler G.Lenon L.Cupples -m E.Wootton -m D.Young -m L.Shute -m S.Buckley J.Shannon D.Young F.Woodgate
L.Turner -m
W.Wilkinson
2004 A.Scheiler J.Preskett L.Cupples -m E.Wootton W.McKean -m L.Shute D.Moncreiff -m L.Turner -m A.Scheiler F.Woodgate
W.Wilkinson
J.Knox -m
2005 A.Scheiler V.Roffe L.Shute-m L.Turner -m W.McKean -m K.Bahlmann D.Moncreiff -m J.Preskett A.Scheiler F.Woodgate
W.Wilkinson
C.Mathias-m
R.Anderson
2006 A.Scheiler V.Roffe-m L.Shute-m C.Fitzpatrick-m W.McKean -m K.Bahlmann L.Turner -m W.Wilkinson A.Scheiler F.Woodgate
C.Mathias-m
R.Anderson
J.Boland
2007 R.Anderson V.Roffe-m L.Cupples -m C.Fitzpatrick-m W.McKean -m K.Bahlmann L.Turner -m W.Wilkinson C.Fitzpatrick F.Woodgate
J.Boland
J.Relph
J.Sutcliffe
m – denotes match committee
OFFICE BEARERS
YEAR PRESIDENT VICE PRES CAPTAIN VICE CAP SECRETARY TREASURER HANDICAPPER COMMITTEE NIA DEL VETS DEL
2008 R.Anderson J.Boland L.Cupples -m C.Fitzpatrick-m W.McKean -m K.Bahlmann L.Turner -m W.Wilkinson C.Fitzpatrick V.Roffe
V.Roffe
K.Murdoch-m
J.Sutcliffe
2009 W.McKean J.Boland L.Cupples-m C.Fitzpatrick-m D.Young-m K.Bahlmann J.Linfoot-m W.Wilkinson C.Fitzpatrick V.Roffe
J.Linfoot-m V.Roffe-m
J.Smith
J.Sutcliffe
2010
2011 W McKean C Fitzpatrick S Sheen L Cupples D Young J Sutcliffe K Murdoch H Sawle C Fitzpatrick
V Roffe V Roffe
K Bahlmann
W Wilkinson
2012 L Cupples H Sawle W McKean J Sutcliffe D Young J Smith V Roffe W Wilkinson C Fitzpatrick V Roffe
D Fawcett
C Fitzpatrick
2013 H Sawle C Fitzpatrick W Mckean J Sutcliffe D Winter D Fawcett V Roffe W Wilkinson C Fitzpatrick V Roffe
J Smith
2014 H Sawle J Smith J Sutcliffe W McKean D Winter D Fawcett V Roffe P Savage W McKeanv roffe